Siemens Buzdolabı Alt Bölümü Soğutmuyor

Siemens Buzdolabı Alt Bölümü Soğutmuyor

Siemens Buzdolabı Alt Bölümü Soğutmuyor, alt kısımda soğukluk yok, sebzelik kısmı soğutmuyor gibi arızalar için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Kapı Contası Kontrolü: Kapı contasını kontrol edin ve herhangi bir yırtık, çatlak veya deformasyon varsa değiştirin. Buzdolabın içerisindeki soğukluğu dışarıya sızdırır. Eğer bir deforme yoksa sertleşmiş ise lastiğe kaynar su dökerek gevşemesini sağlayın ve ardından kapağı kapatır bir süre açmayın.
  2. Derece Termostat Ayarları: Buzdolabının içerisinde bulunan termostatınızı kontrol ediniz, yanlışlıkla değiştirme durumunuzda buzdolabının soğukluğunu kaybedersiniz.
  3. Soğuk Hava Dolaşımı: Buzdolabının alt kısmının soğutulması için içerideki soğuk hava dolaşımı önemlidir. Sebzelik kısmında bulunan soğuk hava filtrelerinin önü kapalıysa veya kirlenmişse soğukluk azalır. Kontrol edip sorunu çözebilirsiniz.
  4. Soğutucu Fanı Sorunu: Buzdolabının alt kısmını soğutmak için içeride bir soğutma fanı bulunur. Eğer bu fan düzgün çalışmıyorsa, alt kısım yeterince soğumaz. Soğutucu fanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin ve gerekirse temizleyin veya değiştirin.
  5. Motor (Kompresör) Sorunu: Motor, buzdolabının soğutma görevini üstlenir. Eğer kompresör arızalıysa veya düzgün çalışmıyorsa, buzdolabı içindeki sıcaklık ve nem seviyesi dengesiz olabilir ve bu da buzlanmaya neden olabilir.

Not: Buzdolabınızın dondurucu kısmı çalışıyor sebzelik kısmı soğutmuyor yani “üst kısım soğutuyor alt bölüm soğutmuyor” ise buzdolabınızda bir arıza vardır. Servisimiz ile iletişime geçerek profesyonel destek almanız gerekmektedir.

Bu gibi durumlarda, genellikle bir teknisyenin müdahalesi gerekebilir. Ama teknisyen gelmeden önce siz bu sorunu çözmek için yukarıdaki adımları izleyebilirsiniz. Sorun devam ederse, bu adımlardan sonra sizin yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Bizimle iletişime geçerek uzman ekibimizden buzdolabınızın tamir edilmesi için yardım alabilirsiniz.


Siemens Buzdolabı Alt Bölümü Soğutmuyor arızası ile karşılarsınız destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi : Siemens Servisi

Tıkla Ara :  0212 643 16 13

Tıkla WhatsApp’tan Usta’ya sor (7/24) : WhatsApp Destek Hattı

Bulunduğunuz adrese en yakın Siemens Servisini öğrenmek için 0212 643 16 13 numaralı çağrı merkezimizi arayarak konum bilgisi isteyebilirsiniz.

Siemens buzdolabı arızalarınız için hemen bizden destek alabilir veya 'Siemens Buzdolabı Arıza ve Çözümleri' sayfamızdan arızanızın nedenini öğrenebilirsiniz.

Siemens çamaşır makinası arızalarınız için hemen bizden destek alabilir veya 'Siemens Çamaşır Makinası Arıza ve Çözümleri' sayfamızdan arızanızın nedenini öğrenebilirsiniz.

Siemens bulaşık makinası arızalarınız için hemen bizden destek alabilir veya 'Siemens Bulaşık Makinası Arıza ve Çözümleri' sayfamızdan arızanızın nedenini öğrenebilirsiniz.


Diğer Buzdolabı arızaları ve çözümleri için tıklayınız.