Siemens Çamaşır Makinesi F02 Hata Kodu

Siemens Çamaşır Makinesi F02 Hata Kodu

Siemens çamaşır makinesinde F02 hata kodu genellikle bir drenaj sorununu bizlere işaret eder. Bu hata koduyla karşılaştığınızda, aşağıdaki önerileri izleyerek arızayı çözmeyi deneyebilirsiniz:

 1. Çamaşır makinenizi kapatın ve fişin prize takılı olduğundan emin olun.
 2. Mevcut programı iptal edin ve makineyi yeniden başlatın.
 3. Filtrenin tıkalı olup olmadığını kontrol edin. Filtre, genellikle makinenin alt kısmında veya ön panelin altında bulunur. Filtreyi çıkarın, temizleyin ve yerine takın.
 4. Drenaj hortumunu kontrol edin. Hortum tıkalı, bükülmüş veya makinenin arka kısmında sıkışmış olabilir. Gerekirse hortumu temizleyebiliyorsanız temizleyiniz veya düzeltin.
 5. Makinenin drenaj pompasını kontrol edin. Pompada herhangi bir engel olup olmadığını kontrol edin ve gerekirse temizleyin.
 6. Hala sorun devam ediyorsa, drenaj pompasının veya başka bir parçanın arızalı olabileceğini düşünerek teknik destek almanız gerekebilir.

Bu sorunu çözmek için yukarıdaki adımları izleyebilirsiniz. Sorun devam ederse, bu adımlardan sonra sizin yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Bizimle iletişime geçerek uzman ekibimizden yardım alabilirsiniz. Bu adımların arızayı çözmede yardımcı olmadığı durumda, teknik bilgi gerekmektedir ve bu bilgi ve tecrübeye sahip bir servis ekibi gerekiyor.

 

Bu arıza kodunun görülebileceği Siemens Çamaşır Makinesi modelleri;

 • Siemens iQ700 Serisi
 • Siemens iQ500 Serisi
 • Siemens iQ300 Serisi
 • Siemens Avantgarde Serisi
 • Siemens iSensoric Serisi

Siemens Çamaşır Makinesi F01 Hata Kodu ile karşılarsınız destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı Bilgi : Siemens Servisi

Tıkla Ara :  0212 643 16 13

Tıkla WhatsApp’tan Usta’ya sor (7/24) : WhatsApp Destek Hattı

Bulunduğunuz adrese en yakın Siemens Servisini öğrenmek için 0212 643 16 13 numaralı çağrı merkezimizi arayarak konum bilgisi isteyebilirsiniz.

Siemens buzdolabı arızalarınız için hemen bizden destek alabilir veya 'Siemens Buzdolabı Arıza ve Çözümleri' sayfamızdan arızanızın nedenini öğrenebilirsiniz.

Siemens çamaşır makinası arızalarınız için hemen bizden destek alabilir veya 'Siemens Çamaşır Makinası Arıza ve Çözümleri' sayfamızdan arızanızın nedenini öğrenebilirsiniz.

Siemens bulaşık makinası arızalarınız için hemen bizden destek alabilir veya 'Siemens Bulaşık Makinası Arıza ve Çözümleri' sayfamızdan arızanızın nedenini öğrenebilirsiniz.

 

Diğer Çamaşır Makinesi arızaları ve çözümleri için tıklayınız.