Siemens Buzdolabı Soğutucu Bölmesi Terleme Yapıyor

Siemens Buzdolabı Soğutucu Bölmesi Terleme Yapıyor

Siemens Buzdolabı terleme yapıyor, sebzelik kısmı nemli oluyor gibi arızalar için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Kapı Contası Sorunu: Buzdolabının kapı contası tam olarak kapatılmıyorsa veya hasar görmüşse yırtık varsa, içerideki soğuk hava dışarı sızar ve soğukluk biter.
  2. Sıcaklık ve Nem Ayarı: Buzdolabının içerisindeki nem ve sıcaklık ayarı düzgün yapılmadıysa içerideki nem yükselirse buda terlemeye neden olur.
  3. Düşük Sıcaklık ve Yüksek Nem: Buzdolabının içindeki sıcaklık çok düşük ve nem oranı yüksekse, bu da terleme yapabilir. Bu durumda, buzdolabının sıcaklık ayarını kontrol edin ve gerektiğinde ayarlayın.
  4. Kapı Sürekli Açık Kalıyorsa: Buzdolabının kapısını gün içerisinde sürekli açıp kapatıyorsanız veya kapı sürekli açık kalıyorsa, dışarıdaki hava dolabın içine girer ve buda terlemeye sebep olur.
  5. Soğutma Fanı Sorunu: Buzdolabının içindeki soğutma fanı soğukluğu dolabın içerisinde düzgün dağıtmıyorsa soğukluk erir ve terleme yapar.

Bu gibi durumlarda, genellikle bir teknisyenin müdahalesi gerekebilir. Ama teknisyen gelmeden önce siz bu sorunu çözmek için yukarıdaki adımları izleyebilirsiniz. Sorun devam ederse, bu adımlardan sonra sizin yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Bizimle iletişime geçerek uzman ekibimizden buzdolabınızın tamir edilmesi için yardım alabilirsiniz.


Siemens Buzdolabı Soğutucu Bölmesi Terleme Yapıyor arızası ile karşılarsınız destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi : Siemens Servisi

Tıkla Ara :  0212 643 16 13

Tıkla WhatsApp’tan Usta’ya sor (7/24) : WhatsApp Destek Hattı

Bulunduğunuz adrese en yakın Siemens Servisini öğrenmek için 0212 643 16 13 numaralı çağrı merkezimizi arayarak konum bilgisi isteyebilirsiniz.

Siemens buzdolabı arızalarınız için hemen bizden destek alabilir veya 'Siemens Buzdolabı Arıza ve Çözümleri' sayfamızdan arızanızın nedenini öğrenebilirsiniz.

Siemens çamaşır makinası arızalarınız için hemen bizden destek alabilir veya 'Siemens Çamaşır Makinası Arıza ve Çözümleri' sayfamızdan arızanızın nedenini öğrenebilirsiniz.

Siemens bulaşık makinası arızalarınız için hemen bizden destek alabilir veya 'Siemens Bulaşık Makinası Arıza ve Çözümleri' sayfamızdan arızanızın nedenini öğrenebilirsiniz.


Diğer Buzdolabı arızaları ve çözümleri için tıklayınız.