Siemens Buzdolabı Buzlanma Yapıyor

Siemens Buzdolabı Buzlanma Yapıyor

Siemens Buzdolabı buzlanma yapıyor, soğutmuyor, içerisindekiler buz tutuyor gibi arızalar için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Kapı Contası (lastiği) Sorunu: Buzdolabının kapı contası tam olarak kapatılmıyorsa veya hasar görmüşse yırtık varsa, dışarıdaki sıcak hava içeri sızabilir ve bu da buzlanmaya neden olabilir.
  2. Kapıların Tamamen Kapatıldığından Emin Olun: Buzdolabı kapılarının tamamen kapatıldığından emin olun. Kapılar tam olarak kapanmadığında, dışarıdaki hava içeri sızabilir ve bu da buzlanmaya neden olabilir.
  3. Soğutma Fanı Sorunu: Buzdolabının içindeki soğutma fanı düzgün çalışmıyorsa, içerideki hava dolaşımı etkilenebilir ve bu da buzlanmaya neden olabilir. Soğutma fanının çalışıp çalışmadığını kontrol edin ve gerekirse temizleyin veya değiştirin.
  4. Motor (Kompresör) Sorunu: Motor, buzdolabının soğutma görevini üstlenir. Eğer kompresör arızalıysa veya düzgün çalışmıyorsa, buzdolabı içindeki sıcaklık ve nem seviyesi dengesiz olabilir ve bu da buzlanmaya neden olabilir.
  5. Dondurucunun Kapasitesi: Buzdolabının dondurucu kısmına kapasitesinden fazla ürün yükleyerek içerisine soğuk hava üfleyen filtrelerinin önünü kapatırsanız, soğukluk azalır ve buda buzlanmaya neden olur.

 

Bu gibi durumlarda, genellikle bir teknisyenin müdahalesi gerekebilir. Ama teknisyen gelmeden önce siz bu sorunu çözmek için yukarıdaki adımları izleyebilirsiniz. Sorun devam ederse, bu adımlardan sonra sizin yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Bizimle iletişime geçerek uzman ekibimizden buzdolabınızın tamir edilmesi için yardım alabilirsiniz.


Siemens Buzdolabı Buzlanma Yapıyor arızası ile karşılarsınız destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi : Siemens Servisi

Tıkla Ara :  0212 643 16 13

Tıkla WhatsApp’tan Usta’ya sor (7/24) : WhatsApp Destek Hattı

Bulunduğunuz adrese en yakın Siemens Servisini öğrenmek için 0212 643 16 13 numaralı çağrı merkezimizi arayarak konum bilgisi isteyebilirsiniz.

Siemens buzdolabı arızalarınız için hemen bizden destek alabilir veya 'Siemens Buzdolabı Arıza ve Çözümleri' sayfamızdan arızanızın nedenini öğrenebilirsiniz.

Siemens çamaşır makinası arızalarınız için hemen bizden destek alabilir veya 'Siemens Çamaşır Makinası Arıza ve Çözümleri' sayfamızdan arızanızın nedenini öğrenebilirsiniz.

Siemens bulaşık makinası arızalarınız için hemen bizden destek alabilir veya 'Siemens Bulaşık Makinası Arıza ve Çözümleri' sayfamızdan arızanızın nedenini öğrenebilirsiniz.


Diğer Buzdolabı arızaları ve çözümleri için tıklayınız.