Siemens Buzdolabının Kapısı Kapanmıyor

Siemens Buzdolabının Kapısı Kapanmıyor

Siemens Buzdolabının kapısı kapanmıyor, contası gevşek kalıyor, lastiği yırtılmış gibi arızalar için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Kapının Temizlenmesi: Buzdolabının kapısı ve lastiği toz, kir veya gres birikintileriyle kaplanmış olabilir. Bu, kapının tam olarak kapanmasını engelleyebilir. Bir temizlik bezi ve hafif bir temizlik maddesi kullanarak kapıyı ve contayı temizleyin.
  2. Kapı Lastiğinin Kontrolü: Kapı contasını kontrol edin ve herhangi bir yırtık, çatlak veya deformasyon varsa değiştirin. Eğer bir deforme yoksa sertleşmiş ise lastiğe kaynar su dökerek gevşemesini sağlayın ve ardından kapağı kapatır bir süre açmayın.
  3. Kapı Menteşelerinin Kontrolü: Kapı menteşeleri kırılmış hasar görmüş olabilir. Kapıyı açıp kapatırken menteşelerde herhangi bir zorlanma veya sıkışma var mı diye kontrol edin.
  4. Zemin Durumu: Buzdolabı zeminine tam olarak düzgün bir şekilde yerleştirilmemiş olabilir. Buzdolabının düzgün bir zemin üzerine yerleştirildiğinden ve dengeli olduğundan emin olun. Eğer buzdolabı düzgün bir zeminde bile dengesizse, ayaklarını ayarlayarak düzeltebilirsiniz.

 

Bu gibi durumlarda, genellikle bir teknisyenin müdahalesi gerekebilir. Ama teknisyen gelmeden önce siz bu sorunu çözmek için yukarıdaki adımları izleyebilirsiniz. Sorun devam ederse, bu adımlardan sonra sizin yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Bizimle iletişime geçerek uzman ekibimizden buzdolabınızın tamir edilmesi için yardım alabilirsiniz.


Siemens Buzdolabının Kapısı Kapanmıyor arızası ile karşılarsınız destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Detaylı Bilgi : Siemens Servisi

Tıkla Ara :  0212 643 16 13

Tıkla WhatsApp’tan Usta’ya sor (7/24) : WhatsApp Destek Hattı

Bulunduğunuz adrese en yakın Siemens Servisini öğrenmek için 0212 643 16 13 numaralı çağrı merkezimizi arayarak konum bilgisi isteyebilirsiniz.

Siemens buzdolabı arızalarınız için hemen bizden destek alabilir veya 'Siemens Buzdolabı Arıza ve Çözümleri' sayfamızdan arızanızın nedenini öğrenebilirsiniz.

Siemens çamaşır makinası arızalarınız için hemen bizden destek alabilir veya 'Siemens Çamaşır Makinası Arıza ve Çözümleri' sayfamızdan arızanızın nedenini öğrenebilirsiniz.

Siemens bulaşık makinası arızalarınız için hemen bizden destek alabilir veya 'Siemens Bulaşık Makinası Arıza ve Çözümleri' sayfamızdan arızanızın nedenini öğrenebilirsiniz.


Diğer Buzdolabı arızaları ve çözümleri için tıklayınız.